Pühadetervitus

Head  liikmed ja  jälgijad!

Kaporatuuri poolt 12. jaanuaril 2021 korraldatud (veretu) riigipöörde tulemusena võimuletulnud reformikarjeristid kindlustasid äsjaste liba-e-valimistega oma valitsemist veelgi. Põhiseaduse liberaalsel tõlgendusel kestab valimispühapäev juba terve nädala.

Koos kuulekate puudlitega (E200 ja sotsid) viiakse jultunult rahva maksude tõstmisega nn rohepöördesse, mille praegu juhatab sisse 2008. aastat meenutav majanduskriis.

Veel hiljaaegu oli meie inflatsioon Euroopa keskmisest neli korda kõrgem (26%) ja ega tänane 12% ka magus pole. Kriisi viis eelkõige Eesti Elektri nn börsihind, mis röövis meie taskust pea miljard eurot, samuti kaupluskettide ahnus – nt Soomes on osa toiduaineid juba tunduvalt odavamad kui Eestis. Samas said siinsed Rootsi pangad rekordilise, 33%-lise kasumikasvu…

Reformierakonna “kindlates kätes” on maapiirkondade omavalitsused asunud rahapuuduse ettekäändel sulgema lasteaedu ja maakoole, kaotama gümnaasiume, rahvamaju, raamatukogusid, panga- ja postkontoreid.
Nende kuritegude toimepanemiseks on leitud “Raha ja Võimu Liidu turuvarblased, kes lendavad kohale, söövad kõhu täis, ostavad odavalt saadavat kinnisvara kokku ja kaovad uutele toitumismaadele (vt Tõnu Ots, PM 02. 03. 2023).

On jahmatav, et Eesti 3% kõige rikkamate teenistus on juba samal tasemel 3% Soome tipprikkuritega (PM 22. 03. 2023). Sealjuures 5% kõige vaesemaid teenivad 2 korda vähem kui Soome vaesemad. Ja jääb arusaamatuks, miks tahetakse nn “ülekohtuse maksuküüru” likvideerimisega meie jõukamaid premeerida veel lisaks 500 miljoniga!?
Samal ajak kui Valitsuse kehtestatud elatusmiinimumi – ca 300 eurot – eest saab natuke üle kahe keskmise toidukorvi, Peminister hakkab teenima juba Euroopa rikkaimate riikide tasemel 8000 eurot ringis kuus.

Eriti raskesse olukorda on sattunud meie mets, kus kümne aastaga on tehtud 100 miljoni tihu ulatuses üleraiet, sh rahvakultuuri pärimuslikes looduslikes pühapaikades. Ja mitte vähem valus ei ole elu Võrumaal, kus 22. aprillil tuli kokku võrokeste esimene kongress, kus kuulutati endid põlisrahvaks, kel on õigus enesemääramisele. Tamula järveäärsele Nursipalu ketile kogunes pea 4000 inimest, kes avaldasid protesti Nursipalu harjutusväljaku laiendamise vastu. Reaktsioonina võrokeste enesemääramisele tuli Kultuuriministeeriumist kuklalask – mingit autonoomiat et tule ja Eestis puudub põlisrahvas!

Siinkohal peaksime siiski endile teadvustama, et eestlaste hõimudel (setodel, võrokestel, mulkidel jt) ei ole mõtet endid põlisrahvastena killustada – me oleme kõik koos siiski eesti rahvas, terviklik eesti põlisrahvas. Vaid ühtsena suudame tõsiseltvõetavalt seista oma piirkondlike ja tõeliselt vaba rahvusriikluse eest.

Põliseestlaste Rahvaerakond (PERE) jätkab eeloleval kevadel ja suvel piirkondlike nõupidamistega (Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Võrus), kus arutame läbi tegevuskava, kuidas põlisrahva-eeestlaste omavalitsus kehtestada oma maal. Nende toimumiste ajad ja kohad teatame täpsemalt kodulehel.

Kohtumisteni!

PERE Juhatus

Jürikuu 28. päeval AD 2023


Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga