Reformikompradoride poliitkultuur levib vähkkasvajana

Eesti külad oma maakoolidega on Eesti rahva ja rahvuskultuuri püsimise pandiks. See on eestlastele ellujäämise tähtsusega – eriti „ühtse Eesti kooli“ kava valguses, mis põhjarannikul sulandab eestlased okupatsiooni ja kolonisatsiooni käigus saabunud muulastega ühtseks, lihtsustatud estonetside massiks.

>80.a valitsenud rahvuskultuure hävitanud kompartei ja selle taasiseseisvumisel loodud asendusorganisatsioonide – esmajoones 22.a valitsenud reformikarjäristide – süvariigi poliitkultuuri eeskujul sõidavad nüüd haldusreformi tõttu laiemat territoriaalset mõju omandanud suuremad ja tugevamad piirkonnad üle väiksematest, omastades nende ressursid. Uus tsentraliseerimine põhjustab kogukondade vahel viha ning vaenu ning lahendamatuid konflikte.

Kurbade näidetena mh Lääne-Eesti tuulepargid, mis Tallinna ja seda ümbritsevate „kuldsete valdade“ ning Kesk-Euroopa energiavajaduse toitmiseks ammutavad ääremaa ressursid, hüljates keskkonnamõjud seal elavate kogukondade kanda ilma midagi sisulist vastu pakkumata.

Riigi kohustuste kohalikele omavalitsute kanda, ilma kattevahenditeta, hülgamisega kompartei jagunemisel tekkinud asendusorganistasioonide jätkuv võimutsemine avaldub ka vastloodud Lääneranna vallas Metsküla kooli jätkumise vaidluses.

Astume kohalike väikekoolide ja huvide toetuseks nende selja taha!
Selleks tuleb liituda oma küla ja kihelkondade rahvaseltsidega!
Kuna püsima jäävad vaid tugevad ja ühte hoidvad kogukonnad!

Metsküla koolipere, Te ei ole oma võitluses üksi!

PERE  Juhatus

3.september AD 2023


Comments

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga